Jóga

Přijďte si posílit a protáhnout na večerní lekci Vinyasy jógy. Začneme zlehka, napojíme se na svůj dech, ke kterému se budeme vracet v každé asáně v aktivnější části praxe.
Ohebnost a flexibilita není k lekci potřeba, ale chuť balancovat na okraji svých dovedností ano.
Těším se na vás na první lekci zdarma.

MYR2022-51

Nejčastější dotazy

Nejsem moc flexibilní, je to pro mě? 

Určitě, flexibilita přijde s pravidelnou praxí a i když ne, stejně stojí za to jógu cvičit. 

Pracujeme s každým aspektem praxe, tělo, dech i mysl. 

 

Potřebuji vlastní podložku? 

Vlastní podložku určitě doporučuji. Člověk si ji může kdekoliv rozložit a hned je připraven praktikovat ve svém prostoru. Každopádně naše tělocvična má výhodu měkké podlahy, napoprvé bude stačit i ručník. 

 

Co za typ jógy mám očekávat?

Vinyasa jóga, kterou vás provedu na této hodině je jedna z náročnějších praxí. Začneme dechovým cvičením a krátkým protažením. Trochu se zapotíme ve stojících asánách v dynamičtější části praxe, otestujeme balanc a nakonec se vrátíme zpět na zem na podložku k hlubšímu protažení. Hodinu vždy zakončíme delší savasanou. 

 

Můžu na jógu těhotná? 

Pokud máte s praxí dlouholetou zkušenost a cítíte se skvěle, klidně. Bude pár asán, které pro vás modifikuji a v rámci bezpečnosti prosím o dodržení. 

 

Je tato hodina vhodná pro začátečníky?

Tato hodina je vhodná pro každého kdo rád sportuje. Nebude vedená specificky pro začátečníky a proto zde nebudeme pomalu vysvětlovat jednotlivé asány. Můžete však očekávat navedení do všech jednotlivých poloh i praktickou pomoc. Jedná se však spíš o rychlejší praxi. Ideální pro ty co chtějí prohlubovat svou jógovou praxi a pro sportovce co by rádi zregenerovali tělo i mysl. 

 

Musím si hodinu rezervovat? 

Ne, můžete se rozhodnout na poslední chvíli. 

 

Jak často bych měl/měla chodit na jógu?

Rádi vás uvidíme každý týden.

 

Co když přijdu pozdě?

Prvních deset minut se věnujeme dechovému cvičení a klidnější části praxe, tak poprosím o potichý vstup do tělocvičny. Každopádně nic se nesmí brát moc vážně a kvůli pár minutám si nemusíte nechat ujít praxi. 

 

Jaké etikety bych se měla/měla být vědom/vědoma?

  • Do tělocvičny bez bot
  • Z respektu k ostatním praktikujícím se vyvarujte silných parfému
  • Do tělocvičny vstupujte ideálně jen s podložkou nebo jinými pomůckami na jógu ať je prostředí kolem čisté a příjemné na pohled
  • Ptejte se, nebojte se požádat o pomoc i během praxe